2019/2020 FIRST BATCH DIRECT ENTRY ADMISSION LIST


S/N

NAME

COURSE

1

Odekunle Nofisat Abosede

AGRICULTURAL SCIENCE AND EDUCATION

2

Ojesanmi Oluwatobi Francis

AGRICULTURAL SCIENCE AND EDUCATION

3

Lawal Barakat Bola

AGRICULTURAL SCIENCE AND EDUCATION

4

Ojesanmi Toyosi Abiola

AGRICULTURAL SCIENCE AND EDUCATION

5

Oyewole Ayobami Blessing

EDUCATION & ECONOMICS

6

Omotayo Temitope Esther

EDUCATION & ECONOMICS

7

Ogundele Olamide Iyanuoluwa

EDUCATION & ECONOMICS

8

Towolawi Glory

EDUCATION & MATHEMATICS

9

Omolani Adewole

EDUCATION & PHYSICS

10

Omisore Adenike Deborah

EDUCATION & PHYSICS

11

Olufisayo Abiola Dorcas

EDUCATION & RELIGIOUS STUDIES

12

Dairo Ganiyat Olawumi

EDUCATION & RELIGIOUS STUDIES

13

Olagundoye Stella Omowumi

EDUCATION & RELIGIOUS STUDIES

14

Soladoye Segun Michael

EDUCATION & RELIGIOUS STUDIES

15

Oretan Tolulope Damilola

EDUCATION & YORUBA

16

Ogundele Oluwatimilehin Helen

EDUCATION & YORUBA

17

Agbeja Amos Oluwadamilare

EDUCATION & YORUBA

18

Oyeniyi Damilola Yetunde

EDUCATION & YORUBA

19

Olatunji Abosede Christianah

EDUCATION & YORUBA

20

Odesola Damilola Esther

EDUCATION & YORUBA

21

Abidolu Comfort Lydia

EDUCATION & YORUBA

22

Adeuga Timilehin Oyewole

EDUCATION AND BIOLOGY

23

Abiola Omolara Victoria

EDUCATION AND BIOLOGY

24

Olademehin Nike

EDUCATION AND BIOLOGY

25

Waheed Nasifat Abidemi

EDUCATION AND BIOLOGY

26

Awe Atinuke Oyinlola

EDUCATION AND BIOLOGY

27

Ikpa Ifeanyi

EDUCATION AND BIOLOGY

28

Joshua Ishaya

EDUCATION AND BIOLOGY

29

Omoboye Alaba Iwamimo

EDUCATION AND BIOLOGY

30

Akanji Opeyejesu Deborah

EDUCATION AND BIOLOGY

31

Ayeni Esther Odunayo

EDUCATION AND BIOLOGY

32

Adeola Adebola Mary

EDUCATION AND BIOLOGY

33

Oni Anjola Timothy

EDUCATION AND CHEMISTRY

34

Raheem Oluwadamilola Anthonia

EDUCATION AND ENGLISH LANGUAGE

35

Ayanlola Oluwamuyiwa Olusegun

EDUCATION AND HISTORY

36

Esan Ruth Adekemi

EDUCATION AND INTEGRATED SCIENCE

37

Olotu Oluwabunmi Margret

EDUCATION AND INTEGRATED SCIENCE

38

Obisesan Bunmi Mary

EDUCATION AND INTEGRATED SCIENCE

39

Ayodele Bukola Nike

EDUCATION AND INTEGRATED SCIENCE

40

Atokitimo Jumoke Victoria

EDUCATION AND INTEGRATED SCIENCE

41

Oyewale Iyabo Omowumi

EDUCATION AND INTEGRATED SCIENCE

42

Lawal Inioluwa Hannah

EDUCATION AND INTEGRATED SCIENCE

43

Animashaun Bayo Ibrahim

EDUCATION AND INTEGRATED SCIENCE

44

Ariyo Kabiru Oladimeji

EDUCATION AND INTEGRATED SCIENCE

45

Oyedokun Boluwatife Temitope

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

46

Adeboye Iyabo Opemipo

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

47

Adebayo Abiola Damilola

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

48

Adeosun Olushola Marvellous

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

49

Oyedokun Sukurat Ololade

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

50

Ajiromoke Bukola Idowu

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

51

Owolabi Rukayat Temitayo

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

52

Adesina Abass Ademola

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

53

Olaleye Rofiat Adetutu

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

54

Ojo Oluwadamilare Gideon

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

55

Bamisile Mary Olamide

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

56

Obidare Hezekiah Oyejide

EDUCATION FINE & APPLIED ARTS

57

Ibitoye Oluwapelumi Tobiloba

GUIDANCE & COUNSELLING

58

Adeboye Roheemat Damilola

GUIDANCE & COUNSELLING

59

Akinjoko Doris Oluwaseun

GUIDANCE & COUNSELLING

60

Wahab Yunus Olajide

GUIDANCE & COUNSELLING

61

Owadayo Tosin Deborah

GUIDANCE & COUNSELLING

62

Sarafadeen Kabirat

HOME ECONOMICS AND EDUCATION

63

Falayi Motunrayo

HOME ECONOMICS AND EDUCATION

64

Adeniyi Adeola

HOME ECONOMICS AND EDUCATION

65

Obe Oluwadamilola Victoria

HOME ECONOMICS AND EDUCATION

66

Abdullahi Rasheed Folorunso

PHYSICAL AND HEALTH EDUCATION

67

Obisesan Kikelomo Alimat

PHYSICAL AND HEALTH EDUCATION

68

Popoola Latifat Adefunke

PHYSICAL AND HEALTH EDUCATION

 


SHARE ON