2018/2019 NCE SUPPLEMENTARY ADMISSION LIST

S/N

NAME

 SEX

COURSE

1

Akinbuwa Bamigbe

M

ADULT AND NON FORMAL EDUCATION

2

Morakinyo Abimbola Esther

F

ADULT AND NON FORMAL EDUCATION

3

Ogunsakin Kayode Olorunwa

M

AGRICULTURAL SCIENCE (DOUBLE MAJOR)

4

Owamoyo Muyideen Omotola

M

AGRICULTURAL SCIENCE (DOUBLE MAJOR)

5

Olowojesiku Ajibike Glory

F

AGRICULTURAL SCIENCE (DOUBLE MAJOR)

6

Adefabi Alimot Mosunmade

F

BIOLOGY/CHEMISTRY

7

Olabanjo Hiqmoh Omosewa

F

BIOLOGY/CHEMISTRY

8

Ilemobayo Iyanu

F

BIOLOGY/CHEMISTRY

9

Joseph Remi Endurance

F

BIOLOGY/CHEMISTRY

10

Adimini Pereinighan

F

BIOLOGY/CHEMISTRY

11

Orimogunje Joy Racheal

F

BIOLOGY/CHEMISTRY

12

Fajana Oluwaseyi Patience

F

BIOLOGY/CHEMISTRY

13

Ogundele Sherifat

F

BIOLOGY/CHEMISTRY

14

Yakub Kuburat

F

BIOLOGY/CHEMISTRY

15

Zachariah Idowu Temiloluwa,

F

BIOLOGY/CHEMISTRY

16

Abimbola Olalekan Muhedeen

M

BIOLOGY/CHEMISTRY

17

Oyedokun Abel Oyerinde

M

BIOLOGY/CHEMISTRY

18

Alabi Oluwafunmilayo Elizabeth

F

BIOLOGY/CHEMISTRY

19

Jimoh Sidikat

F

BIOLOGY/CHEMISTRY

20

Oyebanji Eniola Janet

F

BIOLOGY/CHEMISTRY

21

Ipiteikumo Rosemary Ebierite

F

BIOLOGY/CHEMISTRY

22

Olalude Goodnews Miracle

F

BIOLOGY/CHEMISTRY

23

Adeleke Taiwo Kabirat

F

BIOLOGY/CHEMISTRY

24

Enamu Elizabeth

F

BIOLOGY/CHEMISTRY

25

Adedayo Temitope Comfort

F

BIOLOGY/CHEMISTRY

26

Owalum Jenifa Egana

F

BIOLOGY/CHEMISTRY

27

Ogundeji Bisola Oyinkansola

F

BIOLOGY/CHEMISTRY

28

Adedeji Imoleayo Celestinah

F

BIOLOGY/CHEMISTRY

29

Abdulai Mary Oluwatosin

F

BIOLOGY/CHEMISTRY

30

Akinseli Oluwanifemi

F

BIOLOGY/GEOGRAPHY

31

Akinduro Elizabeth Ayomide

F

BIOLOGY/INTEGRATED SCIENCE

32

Demehin Foluke

F

BIOLOGY/INTEGRATED SCIENCE

33

Ademulegun Toyosi Esther

F

BIOLOGY/INTEGRATED SCIENCE

34

Olorunniyi Joshua Adeyemi

M

BIOLOGY/INTEGRATED SCIENCE

35

Onifade Taiwo Rachel

F

BIOLOGY/INTEGRATED SCIENCE

36

Ajayi Joy Gift

F

BIOLOGY/INTEGRATED SCIENCE

37

Ojo Oluwafunmilayo Odunayo

F

BIOLOGY/INTEGRATED SCIENCE

38

Kalejaye Mariam

F

BIOLOGY/INTEGRATED SCIENCE

39

Akinsowon Akinnola Akinniyi

M

BIOLOGY/INTEGRATED SCIENCE

40

Oluwapelumi Precious Oluwabukolami

F

BIOLOGY/INTEGRATED SCIENCE

41

Quadri Ebunoluwa Mary

F

BUSINESS EDUCATION

42

Olamodimu Mercy Tunrayo

F

BUSINESS EDUCATION

43

Adeshina Alimot

F

BUSINESS EDUCATION

44

Clement Taiwo Francisca

F

BUSINESS EDUCATION

45

Bamidele Eunice Oluwaseyi

F

CHEMISTRY/INTEGRATED SCIENCE

46

Isaac Goodluck Adebayo

M

CHEMISTRY/INTEGRATED SCIENCE

47

Abiodun Iyanuoluwa

F

CHEMISTRY/INTEGRATED SCIENCE

48

Osunleti Oluwatimilehin Ayotunde

M

CHEMISTRY/INTEGRATED SCIENCE

49

Awoyemi Bamisaye Deborah

F

CHRISTIAN RELIGIOUS STUDIES / SOCIAL STUDIES

50

Clement Kelvin Ikechukwu

M

CHRISTIAN RELIGIOUS STUDIES / SOCIAL STUDIES

51

Oyeniran Philemone Ojo

M

CHRISTIAN RELIGIOUS STUDIES / SOCIAL STUDIES

52

Adekoya Doris Oluwadamilola

F

CHRISTIAN RELIGIOUS STUDIES / SOCIAL STUDIES

53

Olofin Samuel Toluwalope

M

CHRISTIAN RELIGIOUS STUDIES / SOCIAL STUDIES

54

Adedeji Deborah Modupe

F

CHRISTIAN RELIGIOUS STUDIES/ECONOMICS

55

Irem Princewill Jemuel

M

CHRISTIAN RELIGIOUS STUDIES/ENGLISH

56

Oladoye Abigeal Temilola

F

CHRISTIAN RELIGIOUS STUDIES/ENGLISH

57

Ogunmakinju Oluwaseun Patience

F

CHRISTIAN RELIGIOUS STUDIES/ENGLISH

58

Dairo Tolulope Rachael

F

CHRISTIAN RELIGIOUS STUDIES/ENGLISH

59

Oladipupo Anuoluwapo Peter

M

CHRISTIAN RELIGIOUS STUDIES/ENGLISH

60

Oluwalami Samuel Olumide

M

CHRISTIAN RELIGIOUS STUDIES/ENGLISH

61

Okoroboh T Ayubapiriye

M

CHRISTIAN RELIGIOUS STUDIES/ENGLISH

62

Lebi Oluwafemi Isaac

M

CHRISTIAN RELIGIOUS STUDIES/YORUBA

63

Salami Ajibola Basirat

F

COMPUTER EDUCATION/CHEMISTRY

64

Adebayo Johnson Adewale

M

COMPUTER EDUCATION/ECONOMICS

65

Akintayo John Akindele

M

COMPUTER EDUCATION/PHYSICS

66

Akintayo Omotayo Samuel

M

COMPUTER EDUCATION/PHYSICS

67

Ogunya Kehinde Hannah

F

COMPUTER SCIENCE EDUCATION/INTEGRATED SCIENCE

68

Olusemola Emmanuel Oluwagbenga

M

COMPUTER SCIENCE EDUCATION/MATHEMATICS

69

Ogungbemi Mary Imisi

F

EARLY CHILDHOOD CARE EDUCATION

70

Oyensulu Omolewa

F

EARLY CHILDHOOD CARE EDUCATION

71

Adegoke Iyanuoluwapo Abosede

F

ECONOMICS/MATHEMATICS

72

Abiola Oluwabunmi

F

ECONOMICS/SOCIAL STUDIES

73

Tajudeen Aminat Abisola

F

ECONOMICS/SOCIAL STUDIES

74

Olowo Bosede Racheal

F

ECONOMICS/SOCIAL STUDIES

75

Adaralegbe Bukola Seyi

F

ENGLISH/HISTORY

76

Adesioye Ayomide Faith

M

ENGLISH/HISTORY

77

Ajewole Oluwabusayomi Juliana

F

ENGLISH/HISTORY

78

Thomas Kehinde Eniola

M

ENGLISH/HISTORY

79

Matthew Odunayo Lydia

F

ENGLISH/SOCIAL STUDIES

80

Duru Chinaza Assumpta

F

ENGLISH/SOCIAL STUDIES

81

Badare Samuel Babatunde

M

ENGLISH/SOCIAL STUDIES

82

Foluso Oluwafunmilayo Temitope

F

ENGLISH/SOCIAL STUDIES

83

Sanusi Princess Adeola

F

ENGLISH/SOCIAL STUDIES

84

Adebayo Oluwanifesimi Faith

F

ENGLISH/SOCIAL STUDIES

85

Akinnibosun Oluwakemi Praise

F

ENGLISH/SOCIAL STUDIES

86

Olalekan Eniola Gift

F

ENGLISH/SOCIAL STUDIES

87

Oteje Yinka Festus

F

ENGLISH/SOCIAL STUDIES

88

Raifu Ismail Opeyemi

M

ENGLISH/SOCIAL STUDIES

89

Akinrinmade Ayomide Azeez

M

ENGLISH/SOCIAL STUDIES

90

Korede Aanuoluwatobi Deborah

F

ENGLISH/SOCIAL STUDIES

91

Akinduyile Abimbola Omowunmi

F

ENGLISH/SOCIAL STUDIES

92

Gold Febisola

F

ENGLISH/SOCIAL STUDIES

93

Morakinyo Temitope Victoria

F

ENGLISH/SOCIAL STUDIES

94

Ogundeji Motunrayo Adeola

F

ENGLISH/SOCIAL STUDIES

95

Fasida Oladele Ebuka

M

ENGLISH/SOCIAL STUDIES

96

Ayobami Oluwafisayomi Ogunsola

F

ENGLISH/SOCIAL STUDIES

97

Akintunde Victor Vincent

M

FINE AND APPLIED ART (DOUBLE MAJOR)

98

David Adekunle Adedayo

M

FINE AND APPLIED ART (DOUBLE MAJOR)

99

Saliu Aminat Temitope

F

HAUSA/SOCIAL STUDIES

100

Adewale Olaitan Micheal

M

HAUSA/SOCIAL STUDIES

101

Fasasi Olajumoke Kafayat

F

HOME ECONOMICS (DOUBLE MAJOR)

102

Adefolahan Timilehin Opeyemi

F

IGBO/SOCIAL STUDIES

103

OLAJIDE DAVID PELUMI

F

IGBO/SOCIAL STUDIES

104

Olumakinwa Aanu

F

IGBO/SOCIAL STUDIES

105

Agbaje Busola Kehinde

F

MUSIC/YORUBA

106

Ojo Adeola Rache

F

PHYSICAL AND HEALTH EDUCATION (DOUBLE MAJOR)

107

Ogbesetore Oluwabukola Ayomidimeji

F

PRIMARY EDUCATION STUDIES

108

Adenodi Tomiwa

M

SOCIAL STUDIES/YORUBA

 


SHARE ON