2018/2019 DIRECT ENTRY SUPPLEMENTARY ADMISSION LIST I

S/N

NAME

COURSE

1

Adeleke Odunayo Florence

EDUCATION & ECONOMICS

2

Alasake Seun Temitope

EDUCATION & ECONOMICS

3

Ogundele Taiwo Precious

EDUCATION & ECONOMICS

4

Adeagbo Shakirah Adefunke

EDUCATION & ECONOMICS

5

Adegalu Omolara Esther

EDUCATION & ECONOMICS

6

Akogu Mathias A

EDUCATION & ECONOMICS

7

Obabimitan Joshua Temitope

EDUCATION & ECONOMICS

8

Olaoye Kehinde Olayemi

EDUCATION & ECONOMICS

9

Sululola Mutiyat Sola

EDUCATION & ECONOMICS

10

Aboyeji Funmilayo Grace

EDUCATION & ECONOMICS

11

Adeleye Ojo Joseph

EDUCATION & ECONOMICS

12

Ajayi Oluwasegun Adeyemi

EDUCATION & ECONOMICS

13

Alabi Oluwakemi Janet

EDUCATION & ECONOMICS

14

Jimoh Bukola Ifeoluwa

EDUCATION & ECONOMICS

15

Ishola Toyin Victoria

EDUCATION AND BIOLOGY

16

Adeleke Adewumi Idowu

EDUCATION AND BIOLOGY

17

Akinyosoye Bunmi Celestina

EDUCATION AND BIOLOGY

18

Alleh Victoria Moyin

EDUCATION AND BIOLOGY

19

Jimoh Monsurat Bolanle

EDUCATION AND BIOLOGY

20

Odejimi Janet Foluke

EDUCATION AND BIOLOGY

21

Hammed Habeeb Abiola

EDUCATION AND CHEMISTRY

22

Julius Samuel Chukwuemeke

EDUCATION AND CHEMISTRY

23

Onuh Favour Grace

EDUCATION AND CHEMISTRY

24

Adegunleye Omobolanle Odunayo

EDUCATION AND ENGLISH LANGUAGE

25

Akande Oluwafunke Temitope

EDUCATION AND ENGLISH LANGUAGE

26

Iriemi Lois Moromokeji

EDUCATION AND ENGLISH LANGUAGE

27

Ojo Folasade Victoria

EDUCATION AND ENGLISH LANGUAGE

28

Akinyele Akinloluwa Emmanuel

EDUCATION AND ENGLISH LANGUAGE

29

Odeyemi Ifeoluwa Elizabeth

EDUCATION AND ENGLISH LANGUAGE

30

Odusami Oluwatomiwo Khadijat

EDUCATION AND ENGLISH LANGUAGE

31

Ojesanmi Kehinde Jacob

EDUCATION AND ENGLISH LANGUAGE

32

Odetola Olasunmibo Amos

EDUCATION AND ENGLISH LANGUAGE

33

Olawale Taiwo Rachael

EDUCATION AND FRENCH

34

Makinwa Joy Yetunde

EDUCATION AND INTEGRATED SCIENCE

35

Akinbowale Victor Gbenga

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

36

Ayedebinu Morayo Comfort

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

37

Garba Janet Benjamin

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

38

Lasisi Opeyemi Davies

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

39

Odejayi Abigail Funmilola

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

40

Omoniyi Pelumi Esther

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

41

Sulaiman Saheed Olajuwon

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

42

Yusuf Idowu Deborah

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

43

Adekunle Kehinde Damilola

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

44

Adekunle Taiwo Dolapo

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

45

Afolabi Temitope Akanbi

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

46

Oladapo Oluwafunmilayo Roseline

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

47

Akinfolahan Bosede Rachael

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

48

Nwuke Cynthia Oluchi

EDUCATION AND SOCIAL STUDIES

49

Ademola Oluwaseun Joshua

EDUCATION FINE & APPLIED ARTS

50

Dosumu Ibrahim Adeleke

EDUCATION FINE & APPLIED ARTS

51

Mustapha Yusuff Abiodun

EDUCATION FINE & APPLIED ARTS

52

Okesola Oluwasegun Okikiola

EDUCATION FINE & APPLIED ARTS

53

Onifade Samson Mayowa

EDUCATION FINE & APPLIED ARTS

54

Sodiq Sofiyat Adefunke

EDUCATION FINE & APPLIED ARTS

55

Ayoola Azeez Ayobami

GUIDANCE & COUNSELLING

56

Olorunsola Stella Temitope

GUIDANCE & COUNSELLING

57

Adegbule Omojola

GUIDANCE & COUNSELLING

58

Olanrewaju Elizabeth Olajumoke

GUIDANCE & COUNSELLING

59

Afeare Omumeti Joseph

GUIDANCE & COUNSELLING

60

Ilesanmi Omowunmi Grace

GUIDANCE & COUNSELLING

61

Omole Ayobami Joseph

GUIDANCE & COUNSELLING

62

Oni Johnson Opeyemi

GUIDANCE & COUNSELLING

 


SHARE ON